top of page
plakat szeroki.png

Pozytywny weekend (12-14 kwietnia) to spotkania warsztatowe, które podniosą poziom endorfin w twoim ciele! Zaczyna się wiosna – czas zmian, porządków w szafie i mnóstwa powodów do radości. Ty uśmiechnij się z Inside Out i wybierz warsztat dla siebie!
Zabierz ze sobą drugą połówkę lub przyjaciela albo zrób coś dla siebie!


 

Aby się dużo pośmiać, a przy tym zrelaksować – polecamy jogę śmiechu.
By obudzić swoją spontaniczność – przyjdź na impro.
Pląsać, spalić kalorie i pobawić się niepozornym kółkiem możesz na warsztatach z hula hoop.
Specjalnie dla kobiet przygotowaliśmy 6 godzinny warsztat z samoobrony - przeciwdziałania przemocy seksualnej.
Jeśli chcesz rozgrzać swój mózg i poćwiczyć refleks zapisz się na warsztaty z żonglowania.

Szczegółowy harmonogram:

PIĄTEK (12 kwietnia)
18. 30 – 20.00 Improwizacja teatralna


Warsztaty z wykorzystaniem technik improwizacji teatralnej są doskonałym narzędziem do obudzenia Twoje potencjału! Podczas praktycznych ćwiczeń rozwijana jest kreatywność, szybkość reagowania na bodźce zewnętrzne, wspieranie zmiany, skuteczna komunikacja, a przede wszystkim spontaniczność. Dowiesz się też jak pokonywać bariery przed wystąpieniami publicznymi, reagować w sytuacjach stresowych, nie poddawać się w dążeniu do celu. Wszystkie ćwiczenia dzięki swojej prostej formie są zaskakująco efektywne, a bezpośredni przekaz i przyjazna atmosfera sprzyjają emocjonującej zabawie.


Prowadzący:
Adam Organista
– aktor teatralny i filmowy, założyciel Teatru Lula, członek Fundacji Inside Out, konferansjer, instruktor improwizacji teatralnej i aktorskiej specjalizujący się od ponad 10 lat w kanadyjskiej metodzie improwizacji stworzonej przez Keitha Johnstona. Kształcony przez trenerów z całego świata, m.in. z Kanady, Danii, USA (iO Chicago), Czech i Niemiec. Członek Rady Programowej Polskiego Instytutu Improwizacji Teatralnej.


SOBOTA (13 kwietnia)

12.00- 13.30 Hula hoop

 

Hula hoop, to nic innego, jak kółko. Samo w sobie nic nadzwyczajnego nie prezentuje, ale kiedy wziąć je do ręki… Hulanie to wspaniała sztuka manipulacji obiektem, sposób na zgubienie zbędnych kilogramów, czy najzwyczajniej mówiąc - taniec. Podczas warsztatów nauczymy się podstawowej techniki kręcenia na ciele, ale także parę efektownych, acz łatwych trików. Nie trzeba posiadać własnych kółek, będą dostępne w różnych rozmiarach. Wyjaśnimy, w jaki sposób wybrać odpowiednie dla siebie

Prowadząca:
Emilia Pieśkiewicz
- tancerka, performerka, nauczycielka hulania i najbardziej medialna polska hoopistka! Wystąpiła w “Pytanie na śniadanie”, “My3”, można ją było także usłyszeć w programie radia Kampus. Finalistka konkursu etiud nowocyrkowych CYRKULACJIE 2015. Prowadzi liczne warsztaty w Polsce i zagranicą, a także regularne zajęcia w Warszawie. Jej hula-tutoriale cieszą się niemałą popularnością na YouTubie! Współorganizatorka Warszawskiej Sceny Varieté. Swoją pasją do hula hoop dzieli się również na stronie www.hooping.pl.

 

SOBOTA (13 kwietnia)

16.00-19.00 Obrona własnych granic - BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

Trening dla kobiet, które pragną rozwinąć w sobie umiejętność stawiania własnych granic, nauczyć się efektywnych technik ich obrony. Podczas warsztatu będziemy uczyć się, jak skutecznie mówić „nie”, asertywnie wyrażać swoje potrzeby, niezadowolenie i sprzeciw w różnych sytuacjach społecznych, w tym w relacji intymnej.

Nauczysz się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, jak przeciwdziałać przemocy, zwłaszcza przemocy seksualnej. Przedstawione będą techniki psychicznej oraz fizycznej samoobrony, które łatwo przyswoisz dzięki ich dostosowaniu do możliwości osób, które nie miały styczności ze sztukami czy sportami walki.

Warsztat powstał na podstawie projektu, realizowanego między innymi przez Fundację Feminoteka -DRAW THE LINE/ WYZNACZ GRANICĘ. Skierowany był na przeciwdziałanie przemocy seksualnej oraz molestowaniu. Partnerami w realizacji projektu były organizacje pięciu państw Unii Europejskiej: Austrii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Grecji i Bułgarii. Projekt miał na celu wsparcie i wzmocnienie kobiet-migrantek przebywających na terenie tych krajów.

UWAGA! Warsztat podzielony na dwie części (odbywa się w sobotę i w niedzielę).

NIEDZIELA (14 kwietnia)

12.00 – 13.30 Żonglerka – odpręż swój mózg - BRAK WOLNYCH MIEJSC

Warsztaty nastawione na dobrą zabawę i poznanie nowej formy relaksu. Nauka żonglowania piłeczkami czy chusteczkami nie słusznie kojarzy nam się z cyrkiem! Jest to pasja, sport ale też metoda wykorzystywana w mnemotechnikach, a żonglują nawet w Google! Dzięki różnym ćwiczeniom żonglerskim stymulujemy pracę obu półkul mózgowych, rozwijamy wytrwałość, cierpliwość i determinację.


Prowadząca:
Dominika Knap
- pedagog cyrku od ponad 5 lat, studentka animacji kultury, członkini Fundacji insi de Out, edukatorka w Galerii Labirynt. Doświadczona w prowadzeniu grup stałych i warsztatach cyrkowych, m.in. przy projektach Dzielnicowe Laboratorium Kultury, czy Lato w Mieście. Jej ulubione dziedziny cyrkowe to żonglerka, akrobatyka grupowa i hula hoop.

 

16.00 – 19.00 Obrona własnych granic - BRAK WOLNYCH MIEJSC
UWAGA! Warsztat podzielony na dwie części (odbywa się w sobotę i w niedzielę).


NIEDZIELA (14 kwietnia)

19.00-20.30 Joga Śmiechu

Idea wspólnego śmiechu narodziła się dopiero w 1995 roku w Indiach. Dziś cały świat korzysta z dobrodziejstw tzw. Jogi Śmiechu (Hasyayoga) jako nauki patrzenia na świat z optymizmem i dzielenia się radością z innymi. Polega ona na grupowym, wspólnym generowaniu śmiechu w celu:
- rozładowania stresów (pobudzając produkcję endorfin)
- poprawy nastroju i kondycji (minuta śmiechu to ponoć 12 kcal mniej!)
- pobudzenia układu odpornościowego (wpływając pozytywnie na produkcję limfocytów T)

Na zajęciach razem z grupą spróbujemy stworzyć atmosferę dziecięcej i nieskrępowanej zabawy. Od ćwiczeń oddechowych, uwalniających nasz głos po zabawy z zakresu improwizacji teatralnej i tanecznej, a kończąc na ćwiczeniach relaksacyjnych opartych na wizualizacjach. Porozmawiamy też chwilę o tym, jak wprowadzić do życia więcej śmiechu i radości!

Warto mieć ze sobą: butelkę wody, skarpetki na zmianę i otwartość na zmianę swojego nastroju

Prowadzący:
Dawid "Ryba" Reja
- animator, trener, inicjator projektów społecznych i biznesowych. Specjalista od ożywiania zespołów, wydarzeń i planów na przyszłość. Twórca usług/gier szkoleniowych oraz scenariuszy gier integracyjnych. Absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS na kierunku: Animacja Kultury. Wieloletni wolontariusz Fundacji Sempre a Frente, Programu PROJEKTOR oraz Fundacji TEAM Teatrikon.

 


Koszt udziału w warsztatach to 20 zł (wyjątkiem jest warsztat z samoobrony – koszt 60 zł).
Dochód z warsztatów zostanie przeznaczony na działalność statutową Fundacji Inside Out.

Warsztaty w ramach wydarzenia odbędą się w Biurze Podróży Avitur, ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 22. Warsztat z hula hoop odbędzie się w Strefie Gym & Fitness, ul. Tomasza Zana 19 (E. Leclerc).

bottom of page